RKW Lubuskie
logo

Jerzy Targalski na Ziemi Lubuskiej

W dniach 12-14.06.2015 na Ziemi Lubuskiej gościł Jerzy Targalski – współautor bestsellerowej serii książek „Resortowe dzieci…”, współzałożyciel i koordynator Ruchu Kontroli Wyborów.

W czterech spotkaniach w Świebodzinie, Żarach, Zielonej Górze i Nowej Soli – stolicach powiatów zaangażowanych w Ruch w ramach okręgu 12, wzięło udział ponad 250 osób – w znacznej mierze członków RKW zasiadających w komisjach podczas wyborów prezydenckich, ale również osób, które z RKW nie miały jeszcze do czynienia i dopiero teraz wyraziły chęć czynnego uczestnictwa w projekcie.

Na prelekcjach autor podkreślał,że koneksje tzw. resortowych dzieci skutecznie blokują awans społeczny ludzi zdolnych , skutkując tym, że kluczowe pozycje w różnych branżach zajmują , nie osoby najbardziej do tych ról predysponowane, ale dzieci i wnuki PRL-owskich aparatczyków,ludzi służb, agentów czy konfidentów.
Dr Targalski zaznaczał, że inicjatywa RKW skutecznie zapobiegła fałszerstwom w minionych wyborach, co w przyszłości może zmienić stan rzeczy i otworzyć drogę rządom demokratycznym i merytokratycznym kładąc kres powszechnej, jak nazywał, kleptokracji. Zachęcał również do czynnego uczestnictwa w Ruchu podczas wyborów parlamentarnych.

Spotkania odbyły się z inicjatywy sześciu koordynatorów 12 Okręgu RKW .

Powiat - Gmina: 
Świebodzin